Uafhængig guide
Pusleborde.dk

Bedste Pusleborde Puslekommoder (2026)

Vi har sammenlignet pusleplads med skuffer, der kan bruges som kommode bagefter og rangeret de 6 modeller med flest registrerede varianter, fra 1.199,4 kr. til 6.599,95 kr.

Overblik over rangeringen

PlaceringModelPris fraVarianterPå lager
1Spoke puslekommode2.959 kr.11
2Sebra Puslebord m. Skuffer6.299,95 kr.33
3Sebra Puslebord Med Skuffer6.599 kr.33
4Nelly Puslekommode1.199,4 kr.10
5Karl Puslekommode1.539 kr.10
6Karl starterpakke4.187 kr.20
#1 i vores datatest

Spoke puslekommode

Fra 2.959 kr. · 1 variant · 1 på lager

Spoke puslekommode

Samlet datascore

Beregnet inden for puslekommoder

81/100

Prisniveau
79
Snit 69
Tilgængelighed
100
Snit 50
Variantudvalg
33
Snit 61
Datadækning
100
Snit 100
Aktuelle tilbud
100
Snit 85

Datascoren er vores egen beregning på pris, lager, varianter, datadækning og tilbud. Den er ikke en fysisk sikkerheds-, komfort- eller holdbarhedstest.

#2 i vores datatest

Sebra Puslebord m. Skuffer

Fra 6.299,95 kr. · 3 varianter · 3 på lager

Sebra Puslebord m. Skuffer

Samlet datascore

Beregnet inden for puslekommoder

80/100

Prisniveau
39
Snit 69
Tilgængelighed
100
Snit 50
Variantudvalg
100
Snit 61
Datadækning
100
Snit 100
Aktuelle tilbud
55
Snit 85

Datascoren er vores egen beregning på pris, lager, varianter, datadækning og tilbud. Den er ikke en fysisk sikkerheds-, komfort- eller holdbarhedstest.

#3 i vores datatest

Sebra Puslebord Med Skuffer

Fra 6.599 kr. · 3 varianter · 3 på lager

Sebra Puslebord Med Skuffer

Samlet datascore

Beregnet inden for puslekommoder

79/100

Prisniveau
35
Snit 69
Tilgængelighed
100
Snit 50
Variantudvalg
100
Snit 61
Datadækning
100
Snit 100
Aktuelle tilbud
55
Snit 85

Datascoren er vores egen beregning på pris, lager, varianter, datadækning og tilbud. Den er ikke en fysisk sikkerheds-, komfort- eller holdbarhedstest.

#4 i vores datatest

Nelly Puslekommode

Fra 1.199,4 kr. · 1 variant · 0 på lager

Nelly Puslekommode

Samlet datascore

Beregnet inden for puslekommoder

62/100

Prisniveau
100
Snit 69
Tilgængelighed
0
Snit 50
Variantudvalg
33
Snit 61
Datadækning
100
Snit 100
Aktuelle tilbud
100
Snit 85

Datascoren er vores egen beregning på pris, lager, varianter, datadækning og tilbud. Den er ikke en fysisk sikkerheds-, komfort- eller holdbarhedstest.

#5 i vores datatest

Karl Puslekommode

Fra 1.539 kr. · 1 variant · 0 på lager

Karl Puslekommode

Samlet datascore

Beregnet inden for puslekommoder

61/100

Prisniveau
96
Snit 69
Tilgængelighed
0
Snit 50
Variantudvalg
33
Snit 61
Datadækning
100
Snit 100
Aktuelle tilbud
100
Snit 85

Datascoren er vores egen beregning på pris, lager, varianter, datadækning og tilbud. Den er ikke en fysisk sikkerheds-, komfort- eller holdbarhedstest.

#6 i vores datatest

Karl starterpakke

Fra 4.187 kr. · 2 varianter · 0 på lager

Karl starterpakke

Samlet datascore

Beregnet inden for puslekommoder

59/100

Prisniveau
64
Snit 69
Tilgængelighed
0
Snit 50
Variantudvalg
67
Snit 61
Datadækning
100
Snit 100
Aktuelle tilbud
100
Snit 85

Datascoren er vores egen beregning på pris, lager, varianter, datadækning og tilbud. Den er ikke en fysisk sikkerheds-, komfort- eller holdbarhedstest.

Dokumenteret metode

Sådan er rangeringen beregnet

Vi analyserer aktuelle produktdata for pusleborde puslekommoder og sammenholder modeller på pris, lager, variantudvalg og datadækning. Resultaterne er vores egen beregning på det registrerede udvalg fra 28. oktober 2026.

Metoden er ikke en fysisk laboratorietest, og vi gætter ikke på holdbarhed, komfort eller sikkerhed. Den slags vurderinger medtages kun, når de kan dokumenteres af producent, standard eller navngiven ekstern test.

  1. 1.Farver og dubletter samles under den samme model.
  2. 2.Prisinterval, lagerandel og variantantal beregnes ud fra de registrerede produkter.
  3. 3.Produktforskelle vises kun, når de findes i de registrerede felter.
  4. 4.Den endelige specifikation og pris kontrolleres altid hos forhandleren.
Modeller
7
Varianter
11
På lager
64%
Datadækning
100%

Målt prisinterval: 1.199,4 kr.–6.599,95 kr. på 11 registrerede varianter.

ModelPrisVarianterPå lagerRegistreret forskel
Sebra Puslebord m. Skuffer6.299,95 kr.–6.599,95 kr.333 farver
Sebra Puslebord Med Skuffer6.599 kr.33Én registreret variant
Sebra Puslebord med skuffer6.599 kr.33Én registreret variant
Spoke puslekommode2.959 kr.111 på tilbud
Karl starterpakke4.187 kr.–4.306,95 kr.202 på tilbud
Nelly Puslekommode1.199,4 kr.101 på tilbud

Ofte stillede spørgsmål

Hvilken puslekommoder fra Pusleborde er bedst?
Det afhænger af dit behov og budget. På denne side rangerer vi de puslekommoder fra Pusleborde, der har flest registrerede varianter, med priser fra 1.199,4 kr., ud fra pris, lager, varianter og datadækning. Sammenlign dem, og vælg ud fra alder, brug og pris.
Hvor køber jeg?
Hos Babysam og Kids-world. Vi sender dig direkte til forhandlerens produktside.

Se også alle puslekommoder, sammenligninger og vores guides.